Dlaczego warto zmieniać karmę psu co kilka miesięcy?

 

Dlaczego warto zmieniać karmę psu

co kilka miesięcy?

 

koka

Najbardziej korzystnym sposobem żywienia psów jest zmiana karmy co kilka miesięcy. Warto mieć w odwodzie 3-4 sprawdzone karmy na podobnym poziomie jakościowym ale różniące się składem. Należy zwrócić uwagę na to, by karmy różniły się ilością mięsa (np: 30% - 40% - 60%), rodzajem mięsa (np. karma z jagnięciną - z rybą - z dziczyzną) i najlepiej, żeby pochodziły od różnych producentów (każdy producent ma inną koncepcję dietetyczną i zazwyczaj inne są też źródła pochodzenia składników).

Taka rotacja powoduje, że poza oczywistą kwestią jaką jest urozmaicona dieta - pies nie ma okazji aby grymasić przy posiłkach, a wszyscy wiemy, że zwierzakom także czasem się "nudzi" ich (nawet najlepsza) karma.

Przy zmianie karm, zwierzę otrzymuje całą gamę witamin, minerałów i innych dodatków, które wzajemnie się uzupełniają. Psy otrzymują w ten sposób wszystkie, potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, składniki i nie ma ryzyka niedoborów. Trzeba jednak poświęcić czas na perzmyślaną selekcję karm i obserwować rynek, który wciąż się zmienia.

Nasza sugestia - kupuj karmy holistyczne, które są gwarantem lepszej jakości - w większości to produkty certfikowane, do ich wytworzenia użyte są te same składniki jakie są elementem produktów dla ludzi i co najważniejsze - karmy holistyczne wpływają pozytywnie na cały organizm psa.

 

Slider
pieski.jpg

Copyright © 2019 Przewodnik po karmach. Wszelkie prawa zastrzeżone. Little Bird Studio Oslo

Free Joomla! templates by Engine Templates